Jysk
Bruker millioner på fest: – En kjærlighetserklæring til de ansatte
Lørdag stenger Jysk-kjeden alle butikker og inviterer de ansatte på fest.
Martina Pohjanen, sjefen i Jysk Norge, vil feire de ansatte. Bildet er fra 2024.
Kilian Munch
Saken oppsummert
lene@lomedia.no
Om lag tusen Jysk-ansatte og deres partnere fra hele landet er i ferd med å pakke kofferten og sette kursen mot Gardermoen. Der venter det en stor fest som kjeden arrangerer lørdag.
Da holder alle butikkene stengt, slik at de ansatte kan være med på festen.
En av butikkene i Finnmark holder stengt på fredag også, slik at de ansatte skal rekke å komme seg til arrangementet. De to andre butikkene i fylket stenger tidligere enn vanlig.
– Det går fort titalls millioner på dette arrangementet, men det er vår investering i ansatte. Du kan kalle det en kjærlighetserklæring, sier Martina Pohjanen, sjefen i Jysk Norge i en pressemelding.
– Fin gest
De ansatte er glade for tiltaket.
– Jeg synes det er en veldig fin gest å kalle inn til en fest en gang i året. Jeg opplever at det settes pris på av de ansatte, sier Lars Erik Solberg.
Han er konserntillitsvalgt for medlemmene i Handel og Kontor i Jysk.
– En hyllest
Årsfesten er en mangeårig tradisjon i Jysk, selv om det bare er andre gang at kjeden stenger alle butikkene hele dagen.
– Dette er ikke bare en fest, men en hyllest til ansatte, sier Fatima Elkadi, kommunikasjonssjef i Jysk til HK-Nytt.
Hun håper at andre bedrifter kan la seg inspirere til å gjøre det samme.
Flere saker
Hvis du ikke aksepterer oppsigelsen, må du kreve forhandlinger med arbeidsgiver.
Colourbox
Har du blitt oppsagt? Disse reglene må sjefen din følge
Brian Cliff Olguin
Varetelling 1. januar kan være ulovlig
Jarle Olsen (f.v.), Torbjørn Naastad og Espen Garpestad er fornøyde med at tariffavtalen sikrer dem en rekke goder.
Butikksjef reddet millionpensjon til mange kolleger
HJEMMEKONTOR: Bødtker på hjemmekontor med hunden Azizam.
Jonas Sandboe
Birte tenker alltid på Gaza: – Jeg har hatt dårlig samvittighet når jeg dusjer og spiser
Det skal bli tydeligere hvilke krav som stilles til den som er sykemeldt.
Colourbox
Vil stille strengere krav til sykemeldte
Generalsekretær Raymond Johansen bekrefter underslaget på 34 millioner kroner. (Arkivfoto)
Erlend Tro Klette

