Glad for Coop-nei til Adecco
Handel og Kontor roser Coop for at de har avsluttet samarbeidet med Adecco.
Saken oppsummert
eva.ler.nilsen@lomedia.no
Mandag ble det kjent at Coop kaster Adecco ut av samtlige butikker med umiddelbar virkning. Dagbligvarekjeden synes avsløringene rundt Adecos virksomhet er så graverende at de ikke lenger kan fortsette å bruke vikarer derfra, melder NRK.
Ansvarlig
- Vi pleier å være tålmodige med våre samarbeidspartnere, men her har Adecco selv gått ut og bekreftet at det som er avdekket stemmer. Det ble for drøy kost for oss, sier informasjonsdirektør Bjørn Kløvstad i Coop Norge til NRK.
Adecco syner det er trist at Coop avslutter samarbeidet, mens Handel og Kontor kaller det ansvarlig.
Klubben med
HKs nestleder Peggy Hessen Følsvik sier til HK-Nytt at hun synes Coop har håndtert dette på en ryddig måte og at de vil tjene på beslutningen i det lange løp.
-Vi synes det er bra at Coop viser ansvar. Vi vet også at HK-klubben i Coop har vært aktive pådrivere i denne saken, og at det har vært et godt samarbeid mellom tillitsvalgte og Coop i så måte, sier Følsvik.
Flere saker
Natalija Kandic og Vilde Gjesdal snakket med unge på jobb om blant annet kameraoveråking og arbeidskontrakter.
Brian Cliff Olguin
Natalija og Vilde sjekket Alna-senteret for snusk
FELLESSKAP: Runa Bjørk Erga stiftet nye bekjentskap gjennom lek, moro og diskusjoner.
Brian Cliff Olguin
Ikke bare lek og moro – boligpresset preget sommerkonferansen
Brian Cliff Olguin
30 ansatte har mistet jobben i Norsk Folkehjelp
Morten Hermansen er glad for at han slipper en runde i lagmannsretten.
Brian Cliff Olguin
Morten får beholde jobben. Arbeidsgiver dropper anken
Unge og midlertidige ansatte i reiseliv og servering er særlig utsatt for seksuell trakassering, ifølge Arbeidstilsynet.
Lina Winge (illustrasjonsbilde)
Sommervikarer har høyere risiko for å bli seksuelt trakassert
En større andel av befolkningen er nå arbeidsledige.
Beate Oma Dahle / NTB