Årets viktigste søndagstur
På søndag legger Mandana Yousefi ut på årets viktigste tur. Det synes hun du også skal gjøre.
Saken oppsummert
– Jeg har gått med bøsse de siste seks årene, så jeg vil kalle dette en tradisjon. Og det jo ekstra morsomt å gå i år fordi innsamlingen går til Norsk Folkehjelp, sier Mandana Yousefi.
HK-medlemmet synes det er godt å kunne bidra i en aksjon som hele folket tar del i, og hun synes det er lett å finne gode argumenter for å komme seg ut med bøssa på søndag.
– Norsk Folkehjelp bygger demokrati i de landene de engasjerer seg. De tror på menneskenes egne ressurser. Mye av ideologien til Folkehjelpa kan vi kjenne igjen fra resten av fagbevegelsen, sier Yousefi, som jobber som faglig ungdomssekretær for LO i Oslo og Akershus.
Norsk Folkehjelp har arrangert en konkurranse mellom de ulike LO-forbundene. Hvilket forbund kan mobilisere flest bøssebærere? Mandana har derfor en oppfordring til andre HK-medlemmer rundt om i landet.
– Meld dere til bøssebæring på søndag. Folkehjelpa skal bruke pengene fra tv-aksjonen til å fjerne miner i syv land. Og så møter du så mange hyggelige folk når du er ute og går, avslutter Mandana.
Flere saker
Elisabeth Hajo liker best å jobbe på lørdager.
Herman Bjørnson Hagen
Eldre kunder er Elisabeth sin favoritt: – De setter pris på hjelpen
Jan-Erik Østlie
Ny lønn for 1400 ansatte i arbeiderbevegelsen
ÉN LÆRLING I HVER BUTIKK: Innen 2027 skal Jysk firedoble antall lærlinger.
Herman Bjørnson Hagen
Jysk firedobler antall lærlinger – vil sikre seg ansatte for framtida
Den ene prosenten med aller høyest lønn, mottok nesten 40 prosent av bonusene i fjor.
Brian Cliff Olguin
De som tjener mest, får stadig mer bonus
Jonas Sandboe
Sølvi turte ikke gå på talerstolen. Det tør hun nå
HK-tillitsvalgt Tommy Skogstad sier at folk er bekymret.

