Spør ekspertene:
Dekker forsikringen muse-skader?
colourbox.com
Saken oppsummert
SPØRSMÅL: Mange opplever rene invasjonen av mus i år. Jeg har både innbo- og husforsikring fra LOfavør og lurer på om jeg er dekket for skader forårsaket av mus?
SVAR: Husforsikringen din dekker skader forårsaket av mus og rotter. Det inkluderer fysisk skade på bygning eller bygningsdeler, svekket isolasjonsevne og luktproblemer. Forsikringen dekker også bekjempelse av skadedyr ved påvist aktivitet.
Skader på gjenstander forårsaket av mus og rotter har hittil ikke vært dekket av LOfavør Innboforsikring. Men dette blir endret fra 1. januar 2025. Fra da av dekkes også skader på innbo og løsøre forårsaket av mus og rotter i bygninger som brukes til boligformål.
Magne Gundersen
Forbrukerøkonom i Sparebank 1
Flere saker
Alderspensjonister får en økning i pensjonen på 3,71 prosent fra 1. mai.
Mats Løvstad
Ny inntekt for pensjonister og trygdede. Se resultatet her
Det er ikke lett å navigere i bonusprisene til dagligvarebransjen.
Ylva Holm Torsteinson
Regjeringen vurderer kraftigere lut mot dagligvaremakta: – Vil være inngripende
Lærer knep: – Jeg håper deltakerne føler seg litt tryggere etter denne kvelden, sier hovedinstruktør Reidun Haaland.
André Kjernsli
Her lærer damene å gi overgriperen juling
6000 arbeidsgivere har siden 2021 unnlatt å betale for ansattes pensjon.
Norges bank
Har sjefen betalt inn pensjonen din? Mange bryter loven
Pensjonister kan forvente seg en månedlig økning og etterbetaling for mai.
Gorm Kallestad / NTB
Så mye øker pensjonen din i 2025
LO-leder Kine Asper Vistnes og kommunalminister Kjersti Stenseng er opptatt av å få fart på boligbyggingen.
Leif Martin Kirknes